KONST / Litografier / Färglitografi 11391200
nr 1139 1200
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Färglitografi, Maurice Estève (1904-2001), Komposition, signerad och numrerad 6/60, motivet: 51x32 ca
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 23 oktober 2017
kl 20:25:57
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.300 kr
1.300 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
23 okt
Maurice Estève
Läs mer om Maurice Estève